Hírek NCS Homlokzati hőszigetelő rendszerek
NCS Homlokzati hőszigetelő rendszerek
Homlokzati N.C.S hőszigetelő rendszerek
Re Protekt NCS kft által javasolt
Összeállított rendszerek
Fontos szempont, hogy otthonunkban jól érezzük magunkat. A kedvező komfortérzet és mikroklíma kialakításhoz nagymértékben hozzájárul a megfelelő Homlokzati-hőszigetelés. A rosszul hőszigetelt munkahely, ház, lakás, vagy épület központjában a hőmérséklet jelentősen magasabb, mint a falak mellett, illetve közvetlen környezetében. Az altalunk kinált változatos Homlokzati hőszigetelő rendszerek esetében alkalmazott, úgynevezett polisztirollapos hőszigetelés az épület bármely pontjainak egyenletes melegedését és állandó hőtárolását teszi lehetővé.
Az épület hőszigetelése, valamit a termelt hőenergia maradéktalan hasznosításán felül a Homlokzati eps homlokzati-hőszigetelés az épületeink megóvását is segíti, ugyanis jelentős mértékben csökkenti a falszerkezet termikus igénybevételét. A Homlokzati hőszigetelés egyszerre csökkenti a falszerkezet mozgásának mértékét, valamint a falban elhelyezett gépészeti csövek fagyveszélytől való megóvását is.
Párakondenzáció megelőzése
Ezen felül, csökkenti az úgynevezett párakondenzációs veszélyt, azzal hogy a harmatpontot kitolja, átgondolt szellőztetés mellett az épületek belső penészedésének, gombásodásának megszűnését jelenti. Dohos vizes penészedő lakások esetén ezen problémák orvoslását követően javasoljuk a hőszigetelést. Ebben is tudunk segitségükre lenni igy komplex rekonstrukciós anyagokat tudunk összeállítani megrendelőink számára
Az utólagos hőszigetelés figyelembevételénél nem elhanyagolható szempont, hogy a Re-Protect ncs kft és a Villanegra bau által javasolt hőszigetelő rendszerei gondos körültekintést követően lettek összeválogatva rendkívüli mértékben csökkentve igy fűtési költségeinket. A fűtési energiatakarékosság során jelentős pénzösszegek takaríthatók meg a háztartások számára. Az úgynevezett polisztirollapos hőszigetelés alkalmazásával a falazat hőszigetelő képessége 50-80 %-kal nőhet. Igy 30-40 % megtakaritásnál is többet elérhetünk
A költségmegtakarításhoz szorosan kapcsolódik környezetünk megóvásának fontossága, amit ugyancsak segít az általunk forgalmazott polisztirollapos hőszigetelő rendszerünk bármelyike, hiszen ha kevesebbet kell fűteni a jó hőszigetelés miatt, csökken a füstgáz és egyéb káros anyag kibocsátás. Ez a folyamat egy épületnél sem elenyésző, de gondoljunk csak bele globális méretekben. Szakemberek kimutatták, hogy Európában minden év elteltével 12%-kal emelkedik a klimatizált helységek száma. Mindez azért fontos, mert 1 ˚C-kal történő lehűtéséhez háromszor annyi energia szükséges, mint egy hasonló mértékű felfűtéshez. Azt mondanunk sem kell, hogy háromszor annyi energia mit jelent pénzbe átszámolva. A Homlokzati-hőszigetelés polisztirollapos hőszigetelés ebben is a segítségére áll. A hideg napokon benntartja a hasznos fűtési hőt, és kívül tartja a hideget, míg nyáron a meleg levegőt kizárva, a hűs levegőt tartja otthonában. Fontos a jó választás ebben segit önnek az N.C.S általunk megalkotott rendszer!
Energiatakarékosság
Megdöbbentő, hogy a háztartások energiafelhasználásának több mint 70%-át a fűtés teszi ki. A megfelelő hőszigetelő rendszer alkalmazásával soha nem várt költségeket és energiát takaríthatunk meg, nem beszélve a környezetbe juttatott káros anyag kibocsátásának csökkentéséről.
A hőszigetelési rendszer az év minden napján kifizetődő befektetés. Télen fülön csípi az amúgy akadálytalanul kiszökő hőt, nyáron pedig óvja a falakat, ezzel együtt az épület belső tereit a túlmelegedéstől.
Ugyanakkor hasznos energiát takaríthatunk meg akkor is, ha nemcsak az épület falait, homlokzatát és tetőrendszerét szigetlejük, hanem az épület belsejében húzódó csöveket, vezetékeket is.
Hőszigetelés tervezés
Hőszigetelő anyagok vásárlása során sem az esetleges kiadások, és felmerülő költségek utáni érdeklődéssel kezdje, hanem elképzeléseit beszélje át egy szakemberrel. A cél pontos meghatározása segít az alkalmazható anyagok körének szűkítésében. Mielőtt döntést hozna, a hőszigetelő anyag ára mellett, a teljes szerkezet munka-és anyagdíját vegye figyelembe!
Drágább vagy olcsóbb szigetelőanyaggal?
Gyakran adódik olyan helyzet, hogy drága hőszigetelőanyag alkalmazásával olcsóbb, jobb és tartósabb hőszigetelő rendszer készíthető hosszútávon. Úgynevezett XPS-habot alkalmazva, hasznosított lapostetők, terasz, járható tető, valamint zöldtető esetében, a Hőszigetelés olyan funkciókat is ellát, melyek beépítése külön erőforrásokat venne igénybe. Az így elhagyható rétegek anyag- és munkadíjköltségének megtakarítása a szerkezetet összességében olcsóbbá teszi. Tanácsos ezért előzetesen kalkulálni. Homlokzati hőszigetelések esetén is a falazat milyenségéhez mérten tudjuk az önnek legmegfelelőbb megoldást kínálni
Hőtárolás
Az épület Hőszigetelése mellett érdemes szót ejteni annak hőtárolásáról, hőtároló képességéről. A hőtárolás az a képesség, miszerint lehetséges a hő elnyelése, majd a környezet lehűlése után annak kibocsátása.
Általánosságban elmondhatók hogy a nagyobb hőtároló képességű határolók (padló, plafon és fal) a lakhatóság szempontjából kellemesebb, de tovább tart, amíg fölmelegszik. A kényelem annak köszönhető, hogy a környezetben nagyobb változások nélküli állandó hőmérséklet uralkodik. A szellőztetés közben, a levegő a falaktól, padlótól és a mennyezettől szinte azonnal fölmelegszik. Ezért nagyobb hőtárolásra célszerű törekedni ott, ahol folyamatosan tartózkodik.
A fűtött lakásban, ahol a falak és padló nagy hőtároló képességű anyagokból készült, pár órás fűtésszüneteltetés vagy szellőztetés után télen is kellemes meleget varázsolhat.
Külső hőszigetelés N.C.S
Egy meleg burkolat az épület körül, mely minden épületrészt hézagmentesen becsomagol, az utólagos homlokzati-hőszigetelés műszakilag legjobb megoldása. A legjobb megoldást az úgynevezett átszellőztetett légréses homlokzatok vagy teljes hővédelmi rendszerek jelentik, melyek az elszökő hőt a leghatásosabb módon, kívülről csípik fülön.
A külső hőszigetelés előnyei
A külső hőszigetelés legnagyobb előnye, hogy a falszerkezet szinte maradéktalanul megtartja hőtároló képességét, a kívánt klímát biztosítva a helységekben. Ezzel párhuzamosan a külső hőszigetelés által megőrzött hő a falban elhelyezett vízcsövek hővédelmét is elősegítik. Ezek mind olyan érvek melyek a külső hőszigetelés mellett szólnak. A külső falak hőszigetelése kombinált munkafolyamatok sorozatát jelenti, ahol az igényes és funkcionális szempontokat is figyelembe vevő megrendelő szakembert kér fel a kivitelezésre. Elkerülve ezzel a késöbbi kellemetlenségeket és a nem szakszerű kivitelezésből eredő előjövő problémákat. Pl látszodó táblák,paplan efektus,strukturában felületben illetve szinekben eltérő szinezés, rossz párkányok megválasztása stb …
A legnagyobb problémát az esetek többségében az ablakmélyedések és ajtókeretek adják. Ezekre főleg a külső oldali homlokzatszigetelésnél szükséges vigyázni, mely a hőszigetelés kedvezőtlen elhelyezésén túl, a homlokzat megjelenését is károsíthatja. Mindenkinek magának kell eldöntenie, képességeihez mérten meddig mehet el. Mi mindenesetben szakértők bevonását javasoljuk.
Külső hőszigetelés
Egy meleg burkolat az épület körül, mely minden épületrészt hézagmentesen becsomagol, az utólagos hőszigetelés műszakilag legjobb megoldása. A legjobb megoldást az úgynevezett átszellőztetett légréses homlokzatok vagy teljes hővédelmi rendszerek jelentik, melyek az elszökő hőt a leghatásosabb módon, kívülről csípik fülön. Erre adnak müszaki megoldást az általunk ajánlott összeválogatott kedvezményes hőszigetelő rendszereink melyeket az n.c.s gyűjtönév alatt talál meg nálunk
MIKOR SZÜKSÉGES KIÁLLÍTANI AZ ENERGETIKAI TANÚSÍTVÁNYT?
• 2009. január 1. utáni használatbavételi engedély kérelmekhez kötelező a tanúsítvány.
• 2012. január 1-e után a tanúsítvány kiállítása kötelező minden adás-vétel vagy 1 évnél hosszabb bérbeadás esetén, addig önkéntes.
MIRŐL TÁJÉKOZTAT MINKET AZ ENERGETIKAI TANÚSÍTVÁNY?
Sokan hasonlítják az épületek energiatanúsítványát a járművek eredetvizsgálatához, vagy a környezetvédemi zöld kártyájához. A gépjármű eredetvizsgálata megállapítja, hogy az adott jármű szerepel-e a bűnügyi nyilvántartásban –magyarul nem lopott-e, a zöld kártya pedig tanúsítja, hogy az adott jármű károsanyag kibocsátása az előírt értékek alatt van-e, vagy sem. Az energiatanúsítvány sem az egyik, sem a másik. Az energiatanúsítvány leginkább hasonlítható a gépjárművek gyártói által megállapított üzemanyag fogyasztáshoz. Az energiatansítvány megállapítja, hogy normál körülmények és átlagos időjárási viszonyok között ( téli átlag középhőmérséklet + 4 C-fok ) egy átlagos használat esetén ( +20 C-fok belső hőmérséklet, statisztikai adatokon alapuló melegvíz használat ) az épületnek mennyi az éves energiafelhasználása. Ez alapján sorolják az épületeket osztályokba a fokozottan energiatakarékostól („A+”) a rossz („I”) kategóriáig. Amennyiben a tanúsított épület nem felel meg a jelenlegi követelményeknek („C” kategória) a dokumentáció megtakarítási javaslatokat is tartalmaz. A kiállított energiatanúsítványok segítségével az épületek összehasonlíthatóvá válnak, a vevőnek könnyebbé teszik a választást, a vevő tájékoztatást kap a várható üzemeltetési költségekről.